DIGEM PROJEKTO LEKTORIŲ MOKYMAI LONDONE

VšĮ Socialinės ir ekonominės plėtros centras kartu su partneriais įgyvendina DigEm projektą.

SEPC atstovas dalyvavo DigEm lektorių mokymo seminare, kuri vyko vasario 21 – 22 dienomis. Seminarą organizavo DIGITALES moderniose Londono Goldsmith universiteto patalpose. Renginyje dalyvavo visi partneriai iš Graikijos, Ispanijos, Kipro, Čekijos, Lenkijos, Lietuvos ir Anglijos. Tai buvo ketvirtasis lektorių mokymo seminaras pagal novatorišką Europos programą „Digem – Skaitmeninis įgalinimas“, kurią koordinuoja DIMITRA I.T.D.

Mokymo seminare Londone vyko lektorių mokymas naudotis DigEm metodika skaitmeniniams pasakojimams kurti. Mokiniai buvo supažindinti su metodika, priemonėmis ir mokomąja medžiaga, įtraukta į metodologinį vadovą, kuris buvo sudarytas įgyvendinant projektą. Naudojamas patirtinis metodas. Tai reiškia, kad vadovaujant lektoriams, mokiniai patys patyrė DigEm metodą, o ne pasyviai stebėjo pristatymą. Kiekvienas mokinys, naudodamasis žiniasklaidos kūrybiniais metodais, tokiais kaip pasakojimų-scenarijų, orientuotų į empirinę patirtį, kūrimas, teatras, fotografija, muzika, vaizdo klipai ir užkadrinis tekstas, sukūrė dviejų minučių skaitmeninį pasakojimą, kurie yra skelbiami oficialioje projekto svetainėje (www.digem.eu). Minėtąją metodiką galima bus pritaikyti skirtingoms tikslinėms grupėms ir tuo pačiu daugeliui įvairių švietimo programų, priklausomai nuo to, kaip lektoriai taikys kontrolės priemones.

Verta paminėti, kad per artimiausius 3 mėnesius, panašus mokymo seminaras bus surengtas Graikijoje taip pat galutiniams vartotojams iš įvairių socialiai remtinų grupių. Projektas skirtas turintiems mažą arba visai neturintiems formalaus išsilavinimo, socialiai atskirtoms grupėms, vyresnio amžiaus besimokantiems, moterims virš 45, etninėms mažumoms, siekiant skatinti juos ir padidinti jų įsidarbinimo galimybes.
DigEm yra novatoriškas skaitmeninio įgalinimo projektas, kuriame naudojamas kūrybinis požiūris mokant IKT įgūdžių ir kuris užtikrina veiksmingą įsitraukimo kelią besimokantiems, kurie yra atitrūkę nuo mokymosi proceso, arba nepasitiki naujomis technologijomis. DigEm vysto bendravimo įgūdžius naudojant kūrybines priemones / žiniasklaidos technologijas, orientuotas į pačių žmonių gyvenimus, per pasakojimus, fotografiją, muziką, video ir užkadrinį tekstą. DigEm siekiama rengti lektorius iš NVO, susijusių  su tikslinėmis grupėmis, kad būtų pasiektas platesnis skaičius galutinių vartotojų. Nevyriausybinės organizacijos/asociacijos paprastai dirba daugiau nei su viena grupe. Projektą koordinuoja DIMITRA ITD su partnerių organizacijomis iš aštuonių Europos šalių: Anglijos, Ispanijos, Lenkijos, Lietuvos, Čekijos, Kipro ir Graikijos.

Daugiau informacijos: www.digem.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *