KONFERENCIJA APIE SOCIALINĮ VERSLUMĄ VILNIUJE

Konferencija „IŠŠŪKIS: SOCIALINIS VERSLUMAS“

Studentus, NVO atstovus, verslininkus ir kitus verslu ar socialine veikla besidominčius žmones kviečiame į konferenciją „Iššūkis: Socialinis verslumas“, kuri vyks Lapkričio 21 d., 11:00 valandą, Arklių g. 18, Vilniaus ISM vadybos ir ekonomikos universitete.

Renginio dalyvius profesionalūs lektoriai supažindins su socialinio verslumo – gebėjimo užsidirbti, padedant kitiems, – koncepcija ir atsakys į pagrindinius klausimus: KAS?, KAIP?, KODĖL?. Renginio metu taip pat sudalyvausime socialinio verslumo seminare bei atviroje diskusijoje, kurioje savo nuomonę išsakys studentų, verslo, NVO ir valdžios atstovai.

Praūžus finansinei krizei ir apkarpius valstybės biudžetą, ypač išryškėjo nevyriausybinių organizacijų veiklos finansavimo problema. NVO vis sunkiau darosi gauti pakankamai pinigų, kad galėtų įgyvendinti savo socialinę misiją.

Visuomeninę arba aplinkosauginę misiją turintys jauni žmonės taip pat susiduria su finansiniais barjerais, priverčiančiais atsisakyti savo tikslų. Žodį verslumas visuomenė sieja tik su pelno siekimu.

Vis dėlto, kitaip nei didžiojoje dalyje Europos, Lietuvoje tik dabar atsiranda tokia sąvoka, kaip socialinis verslumas – gebėjimas užsidirbti, padedant kitiems. Didelė dalis šiuo metu veikiančių NVO ir pavienių asmenų galėtų išgyventi iš kasdienės veiklos, kurdami socialines paslaugas ir parduodami jas valstybiniam ar privačiam sektoriui. Deja, šios minties yra atsisakoma, nes yra įprasta matyti, kad daryti gerus darbus ir imti už tai pinigus yra nedora.

Konferencijos dalyvius pakviesime kitaip pažvelgti į šį nusistovėjusį stereotipą.

SVARBU: konferencijos pabaigoje bus pristatytas SOCIALINIO VERSLO PLANO konkursas visos šalies studentams. Studentų laukia vertingi prizai ir galimybė įgyvendinti savo socialinio verslo idėją. Tikime, kad studentai gali padėti istorinį žingsnį Lietuvoje plėtojant socialinį verslą! VšĮ Socialinės ir ekonominės plėtros centras yra vienas iš projekto partnerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *