SOCIALINIO VERSLO PLANO KONKURSO LAIMĖTOJAI SUSITIKO SU PREMJERU

Šiandien Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius susitiko su tarptautinės jaunimo organizacijos „AIESEC“ socialinio verslo plano konkurso „Iššūkis: socialinis verslumas“, kurio pagrindinis rėmėjas yra VšĮ Socialinės ir ekonominės plėtros centras, laimėtojais. Premjeras su konkurso nugalėtojais diskutavo apie socialinio verslo perspektyvas Lietuvoje ir galimus socialinio verslo skatinimo būdus.

Premjeras pasidžiaugė ir pasveikino laimėtojus, kurie, nesiekdami pelno, savo idėjas realizuoja visuomenės labui, galvoja, kaip be pagalbos iš šalies patys galėtų prisidėti prie valstybės problemų sprendimo ir šalies gerovės kūrimo. “Lietuvoje neturime plačiai paplitusios filosofijos, kuri aiškintų, kaip svarbu plėtoti socialinio verslo idėją. Mane džiugina neabejingas jaunimas, kuris noriai imasi šios idėjos viešinimo ir įgyvendinimo. Verslas turi ne tik siekti pelno, bet ir sukurti kitokią pridėtinę vertę – padėti žmogui“, – sakė Premjeras.

Nors Lietuvoje yra puikių socialinio verslo pavyzdžių, jo potencialas nėra išnaudotas. Susitikimo metu kalbėta apie tai, kaip toks verslas prisideda prie socialinių, aplinkos užterštumo problemų sprendimo, kurio nesugeba rasti vyriausybės ar net labdaros organizacijos. Socialinis verslas įvardytas kaip vienas iš galimų variklių stiprinant pilietinę visuomenę ir didinant pažangių piliečių dalyvavimą valstybės valdyme. Jis taip pat galėtų tapti stipriu įrankiu, valstybei kuriant laimingesnę ir sveikesnę visuomenę.

Susitikime dalyvavę I ir II vietos konkurso laimėtojai Premjerui pristatė ir savo sukurtas idėjas socialinėms problemoms spręsti, viena jų – socialinė maisto parduotuvė, kita susijusi su etninių stovyklų organizavimu emigrantų vaikams.

Pasaulyje socialinis verslas jau daugiau nei dešimtmetį yra aktyviai vystomas, vien Didžiojoje Britanijoje veikia virš 60 000 socialinių verslų. Šie projektai ir programos ne tik yra įtraukiamos į išsivysčiusių šalių vyriausybių veiklos planus, bet ir yra vienas įrankių, padedančių spręsti tokias problemas kaip skurdas besivystančiose šalyse.

Apie tai, kas yra socialinis verslumas, informacijos galite rasti adresu: http://aiesec.lt/lt/ism/se .

Konkurso I vietos laimėtojo idėjos „Socialis“ pristatymas: http://www.lrv.lt/Spauda/Socialis.pdf

Konkurso II vietos laimėtojo idėjos „Lietuviška vasara“ pristatymas: http://www.lrv.lt/Spauda/Lietuviska_vasara.pdf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *