sprogimas

TSAR bomba – didžiausias kada nors susprogdintas branduolinis ginklas

TSAR bomba – didžiausias kada nors susprogdintas branduolinis ginklas – primena apie niokojančią atominio karo galią. Nors tokio katastrofiško įvykio tikimybė gali atrodyti nedidelė, būtina suprasti, kaip apsisaugoti nuo galimų branduolinio sprogimo padarinių. Štai keletas priemonių, kurias reikėtų apsvarstyti.

Pasirengimas ekstremalioms situacijoms

 • Būkite informuoti: Sekite naujausius įvykius ir vyriausybės patarimus, susijusius su branduolinėmis grėsmėmis. Susipažinkite su avarijų likvidavimo planais ir evakuacijos procedūromis savo vietovėje.
 • Susidarykite išgyvenimo priemonių rinkinį: Sukurkite avarinį rinkinį, kuriame būtų būtiniausių reikmenų, pavyzdžiui, negendančio maisto, vandens, pirmosios pagalbos priemonių, žibintuvėlių, baterijų ir akumuliatorinio radijo imtuvo.
 • Sukurkite ryšių planą: Sukurkite bendravimo strategiją su šeimos nariais ar artimaisiais, kad galėtumėte koordinuoti veiksmus branduolinės avarijos atveju.

Slėptuvė

 • Nustatykite slėptuvių vietas: Nustatykite galimas slėptuvės vietas savo namuose ar darbo vietoje, geriausia po žeme arba pastato centre, toliau nuo langų ir išorinių sienų.
 • Suformuokite slėptuvei skirtą rinkinį: Turėkite maisto, vandens, medicinos priemonių ir avarinės įrangos, kad galėtumėte išsilaikyti ilgesnį laiką.
 • Sustiprinkite savo slėptuvę: Sustiprinkite slėptuvę, kad apsaugotumėte nuo radiacijos ir iškritų, pridėdami apsauginių medžiagų, pavyzdžiui, betono, žemės ar sunkių baldų, sluoksnius.

Evakuacija

 • Žinokite evakuacijos maršrutus: Susipažinkite su evakuacijos maršrutais ir saugiomis zonomis savo vietovėje. Suplanuokite kelis evakuacijos maršrutus, jei pagrindiniai maršrutai būtų nepasiekiami.
 • Evakuokitės nedelsiant: Jei valdžios institucijos išleido įsakymą evakuotis, nedelsdami palikite teritoriją ir vykdykite gelbėtojų nurodymus. Pasiimkite būtiniausių reikmenų ir eikite nurodytais evakuacijos maršrutais, kad sumažintumėte radiacijos poveikį.

Apsauga nuo radiacijos

 • Sumažinkite apšvitą: Būkite patalpose ir venkite nereikalingos veiklos lauke, kad sumažintumėte radioaktyviųjų iškritų poveikį. Uždarykite langus, duris ir ventiliacijos angas, kad radioaktyviosios dalelės nepatektų į patalpas.
 • Naudokite apsauginius drabužius: Dėvėkite ilgas rankoves, kelnes, pirštines ir kaukę, kad sumažintumėte sąlytį su oda ir radioaktyviųjų dalelių įkvėpimą. Po sąlyčio su iškritomis persirenkite drabužius ir kruopščiai nusiprauskite po dušu.
 • Kalio jodido (KI) tabletės: Kilus branduolinei avarijai, kai į aplinką patenka radioaktyvusis jodas, kalio jodido tabletės gali padėti apsaugoti skydliaukę nuo kenksmingos spinduliuotės. Laikykitės sveikatos priežiūros institucijų pateiktų dozavimo instrukcijų.

Kreipkitės į gydytoją

 • Stebėkite, ar nėra simptomų: Pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas ir karščiavimas. Pajutę bet kokius radiacijos poveikio simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
 • Laikykitės gydytojo patarimų: Laikykitės sveikatos priežiūros specialistų pateiktų medicininių rekomendacijų ir gydymo protokolų, kad sumažintumėte apšvitos poveikį ir greičiau pasveiktumėte.

Nors branduolinės atakos perspektyva gali atrodyti bauginanti, pasiruošimas ir informuotumas gali gerokai padidinti jūsų galimybes išgyventi branduolinės avarijos atveju. Imdamiesi aktyvių veiksmų, kad apsaugotumėte save ir savo artimuosius, galite padidinti savo atsparumą ir pasirengimą atominiam karui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *