Kaip parduoti savo seną, naudotą automobilį?

Naudoto automobilio pardavimas

Kiekvieno vairuotojo gyvenime ateina momentas, kai reikia pasikeisti automobilį. Tam yra įvairių priežasčių. Dažniausiai tai yra noras išnaudoti atsiradusią galimybę įsigyti geresnės kokybės, naujesnį automobilį. Tokiu atveju turimas automobilis nebėra reikalingas ir norint sutaupyti yra siekiama ieškoti jam kito savininko. Parduoti automobilį nėra sudėtinga, jei žinote, ką darote ir pasirenkate tinkamą pirkėją. Parduodant naudotą automobilį reikia nepamiršti kelių dalykų, kad už jį gautumėte kuo daugiau pinigų.

Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kada geriausia parduoti automobilį. Apskritai geriausias laikas parduoti naudotą automobilį yra pavasarį arba vasarą. Taip yra todėl, kad šiais mėnesiais yra daugiau pirkėjų, ieškančių automobilių. Dabar, dėl geopolitinių įtampų ir su tuo susijusios recesijos, nerekomenduojama pardavinėti automobilio. Žmonės dabar yra taupesni, todėl paklausa naudotiems automobiliams – mažesnė. Tikėtina, kad mažesnė paklausa laikysis visą šią žiemą.

Nustatant naudoto automobilio kainą, svarbu būti realistiškiems. Apžvelkite neseniai parduotus panašius automobilius ir atitinkamai įvertinkite savo automobilio kainą. Taip pat galite pasirinkti automobilių supirkimą. Tokiu atveju yra pravartu gauti pasiūlymų iš kelių skirtingų naudotų automobilių supirkėjų. Tai padės jums susidaryti gerą vaizdą, kiek jūsų automobilis vertas dabartinėje rinkoje tarp supirkėjų ir kitų naudotų automobilių pirkėjų.

Pasirinkę geriausią pardavimo laiką ir atitinkamai nustatę automobilio kainą, kitas žingsnis – inicijuoti automobilio pardavimo procesą. Tai galite padaryti keliais skirtingais būdais. Galite skelbti savo automobilį tokiose skelbimų svetainėse arba bendradarbiauti su visoje Lietuvoje dažniausiai veikiančiais automobilių supirkėjais.

Jei automobilį skelbsite skelbimų svetainėje, būtinai pridėkite daug nuotraukų ir visą svarbią informaciją apie savo automobilį. Tai padės potencialiems pirkėjams susidaryti tinkamą vaizdą. Tuomet jie bus labiau linkę su jumis susisiekti ir pateikti savo pasiūlymą.

Jei savo automobilį įtraukiate į skelbimų portalo sąrašą, paprastai jie už jus atliks visą darbą, susijusį su automobilio skelbimo rinkodara (už papildomą, nustatytą mokestį skelbimą galėsite iškelti aukščiau kitų, t.y. į matomesnę vietą puslapyje). Kai kurie skelbimų portalai gali imti komisinį mokestį už automobilio pardavimą, tačiau Lietuvoje tokia praktika yra reta.

Pasirinkus transporto priemonę pardavinėti automobilių supirkėjams, jums reikės tiesiog susirasti jų kontaktus ir su jais susisiekti patiems. Taip automobilį parduosite greičiau. Bet jei nebūsite atsargūs, yra rizika, kad automobilį supirkėjui parduosite per pigiai. Todėl bendra rekomendacija tokiu atveju yra per daug neskubėti ir gauti pasiūlymus iš daugiau nei vieno supirkėjo. Tai padės sužinoti einamąsias supirkimo kainas Lietuvoje, nes reikia atsiminti, kad supirkimo ir auto skelbimų rinkos Lietuvoje nors ir susijusios, bet nėra tapačios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *