SOCIALINIO VERSLUMO MOKYMAI JAUNIMO ORGANIZACIJOMS

SEPC direktorius ir socialinio verslumo konsultantas Mindaugas Danys kovo mėn. 7 d. skaitė pranešimą ir moderavo darbo grupę apie NVO socialinį verslumą Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos žiemos sesijoje Dubingiuose.

Pranešimo buvo skirtas pristatyti užsienio patirtį socialinių inovacijų ir socialinio verslo srityje, bei apžvelgti socialinio verslo užuomazgas Lietuvoje. Vėliau, darbo grupėse metu, žiemos sesijos dalyviai pasiskirstę į komdandas turėjo parengti socialinio verslo idėjas.

Socialinis verslas – remiasi verslo principų taikymu sprendžiant socialines ir aplinkosaugines problemas. Buvimas socialiniu verslu priklauso ne nuo tavo juridinio statuso, bet nuo tavo organizacijos/įmonės veiklos ir pelno paskirstymo principų. NVO gali tapti socialiniu verslu, jeigu bent 50 proc. savo pajamų gauna parduodant prekes ar paslaugas, o pelno siekiančios įmonės tampa socialiniu verslu, jeigu bent 50 proc. savo pelno skiria socialinių problemų sprendimui. Supaprastintai galima pasakyti, kad socialinis verslas tai gerų darbų darymas už pinigus.

Socialinio verslo modelis sparčiai plinta po pasaulį, nors Lietuvoje, tai dar yra naujiena. SEPC tiki socialinio verslo perspektyva ir yra pasirengęs nemokamai konsultuoti visus norinčius pradėti ar plėsti savo socialinį verslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *